Naudinga informacija

 

Medienos granulės - vertingas atsinaujinančios energijos šaltinis

Medienos granulės yra tankus biomasės kuras, gaminamas iš medienos atliekų, aukštu slėgiu suspaudžiant jas į vienodo skersmens granules. Šis kuras laikomas efektyviu energijos šaltiniu, dėl vienodos formos - idealios deginimo sistemoms pvz.: katilams ar granulių krosnelėms. Milijonus tonų biomasės medienos atliekų, kurios surenkamos iš kokybiškos medienos likučių, galima paversti iš granulėmis. 

Iškastinio kuro, kaip degaus energijos šaltinio, naudojimas pakenkė aplinkai, nes jis išskiria anglį ir leidžia ją į atmosferą kenksmingu anglies dioksido pavidalu. Iš medienos pagamintas kuras, kita vertus, žymiai efektyviau sumažina išmetamo CO2 kiekį, palyginti su kitais atsinaujinančios energijos šaltiniais. Medienos granulių veikimo principas yra lygiai toks pats, todėl jos puikiausiai gali sumažinti šildymo išlaidas vidutiniam namų vartotojui, taip pat panaikinti dar vieną anglies pėdsaką planetoje

Wood chips

 

Sertifikavimas

Žinoma, tai nereiškia, kad visos medienos granulės yra geros. Visa mūsų produkcija yra sertifikuota DIN Plus  sertifikatu, siekiant užtikrinti mūsų medienos granulių kokybę vartotojams. Sertifikatai nustato technines medienos granulių savybes, kurių turi būti laikomasi. Sertifikavimas skirtas užtikrinti vartotojams maksimalų kuro degimą. Sertifikatai galioja tiek gamybos procesui tiek ir pačiam produktui.

DIN Plus yra geriausias kokybės ženklas ir vienas iš nustatytųjų standartų, skirtų medienos granulėms, kurios naudojamos visame pasaulyje. Šis ženklas yra patikimas ir užtikrina vartotojams, kad jie įsigyja aukštos kokybės kurą.

 
 

Pagrindinės priežastys, kodėl medienos granulės laikomos  vienu geriausiu kuro šaltiniu:

 

Atsinaujinantis

Skirtingai nei iškastiniam kurui, medienai susiformuoti nereikia milijonų metų, o tai daro medienos granules puikiu atsinaujinančios energijos šaltiniu. Medienos, kaip kuro šaltinio, naudojimas taip pat leidžia vartotojams naudoti kurą, kurio degimas nėra pavojingas aplinkai, skirtingai nei pavyzdžiui: naftos ar dujų.

Didelės energetinės vertės

Medienos granulės taip pat yra didelės energetinės vertės kuras. Turėdamos minimalų drėgmė kiekį degdamos jos išskiria didelį energijos kiekį.

Lengvai sandėliuojamas

Tai yra savaime suprantama. Vartotojas gali laikyti daugiau granulių bet kokioje vietoje, palygti su kito tipo medienos kuru, pavyzdžiui, medienos drožlėmis. Be to, didelis medienos granulių tūris ar tūrinis tankis yra žymiai didesnis už medienos drožlių.

Medienos granulės lengva sandėliuoti, nedarant netvarkos. Jų paliekamas pelenų ir skleidžiamų dūmų kiekis yra mažas. Iš esmės, likę pelenai net praverčia kaip aukštos kokybės trąšos. Taip pat faktas, kad šis kuras puikiai tinka naudoti automatizuotose sistemose, daro medienos granules vis popiuliaresnes.

  

Medienos granulių šildymo sistemos

Šildymo sistemos, naudojančios medienos granules kaip kuro šaltinį, yra daug pigesnės už tradicines šildymo sistemas, pavyzdžiui, krosnis. Medienos granulių krosnelė yra puikus pavyzdys. Ji gali ventiliuotis tiesiai į kambarį, todėl nereikia montuoti kamino ar dūmtraukio. Štai kodėl įrengti tokią sistemą yra pigiau žymiai pigiau.

Šildymo granuliniu kuru prietaisais gali būti židinių ugniakurai arba laisvai pastatomos krosnelės. Granulėmis kūrenami židinių ugniakurai lengvai įrengiami namo židinyje, o pastatomos krosnelės yra panašios į įprastas mediena kūrenamas krosnis. Pastarosios gali būti naudojamos atskiriems kambariams šildyti, išskyrus kai yra ventiliacinė sistema, kuri gali varinėti šiltą orą į kitas erdves. Savaime suprantama, kad šių sistemų nauda yra akivaizdi.

Šildymo granulinio kuru prietaisai yra mechaninio ir automatinio padavimo. Pastarieji turi dideles pripildomas sistemas, kurios paduoda granules į pakurą.  

 
 

Kodėl medienos granulės?

Daug vartotojų šildymo tikslais naudoja iškastinį kurą, pavyzdžiui, propaną. Šio kuro šaltiniai yra brangūs, beto jų trūkumas taip pat sukelia jų kainos svyravimą. Biomasės kuras, t.y. medienos granulės, kainuoja 30% mažiau už pavojingus jų analogus ir turi pastovias kainas.

Šildymas medienos granulėmis tapo įprastas ne tik namų ūkiuose. Mokymo įstaigos, gyvenamųjų namų kompleksai, valstybiniai ir netgi biurų pastatai, naudoja šį kurą. Tokios įstaigos yra didesnės apimties, todėl joms reikalingos skirtingų tipų technologijos ar kuro tiekimo sistemos, siekiant užtikrinti kiekvienos patalpos ar erdvės vienodą apšildymą. Pavyzdžiui, biurų pastatui šildyti gali būti naudojamas medienos granulėmis kūrenamos pakuros katilas, užpildantis savo skyrius, ir automatinė granulių padavimo sistema, užtikrinanti degimo įrenginio nenutrūkstamą maitinimą.

Didesni ūkio subjektai visada turėtų atsižvelgti, kaip yra išdėstytos jų patalpos, prieš pereidamos prie atsinaujinančios energijos kuro. Pavyzdžiui, pastatas turi turėti pakankamai erdvės medienos granulėmis šildomam katilui įrengti.

Europos Sąjungos teikiami prioritetai ir įvairios paramos atsinaujinantiems energijos šaltiniams taip pat didina medienos granulėmis kūrenamų katilų populiarumą. Pirma, tokia sistema gali būti lengvai įrengiama ir eksploatuojama. Antra, medienos granulės gali būti sausos laikant jas standartinėje lauko talpykloje. Tokios automatinės sistemos yra maitinamos pastoviu medienos granulių srautu sraigto sistema, kuri dirba beveik taip pat, kaip transportavimo sistemos pašarui ar grūdams paduoti ūkiuose. Automatiniai sraigtai yra skirti paduoti tam tikrą kiekį kuro pagal pastato šilumos poreikį. Katilo ir išmetamūjų dujų temperatūros rodmenys, pateikiami operatoriams, leidžia lengvai nustatyti, kad kuro padavimo sistema paduotų granules katilui reikiamu greičiu.

Medienos granulių įsigijimas iš sertifikuoto medienos granulių gamintojo užtikrina, kad vartotojai gaus kokybišką produktą. Mūsų bendrovė visuomet garantuoja, kad visos mūsų gaminamos medienos granulės yra aukščiausios kokybės produktas gaminamas tausojant aplinką.